Annons

Annons

Vinnare i Allas korsord

VINNARE HUMORKRYSSET 13

2 Trisslotter: Åse Flink,Sandöverken;Inger Karlsson,Färjestaden;Olle Jansson,Onsala;

VINNARE HELT ENKELT 13

2 Trisslotter: Lena Nordström,Skogstorp;Ulla Ohlsson,Säve;Lennart Jansson,Värsterfärnebo;

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 13

2 Trisslotter: Inger Johansson,Karlsborg;Mikael Wikström,Stockholm;Ingrid Nohlberg,Skövde;

VINNARE FINN FEM FEL 13

2 Trisslotter: Birgit Lundholm,Landskrona;Eva Jansson,Tenhult;Anja Wikström,Visby;

VINNARE NÖJESKRYSSET 13

2 Trisslotter: Gunhild Ström,Trelleborg;Ingegerd Gustafsson,Slutarp;Marie Holmqvist,Sala;

VINNARE CHARLOTTE 13

2 Trisslotter: Elsie Lönneroth,Göteborg;Ing-Britt Lådö,Hässleholm;Ylva Sundin,Kallinge;

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 13

2 Trisslotter: Tuula Alm,Göteborg;Majvor Semstrand,Sköllersta;Dag Frisell,Åkersberga;

VINNARE ITALIENMIXEN 13

2 Trisslotter: Eva Westberg,Karlstad;Ulla Haraldsson,Fjärås;Kerstin Nilsson,Bureå;

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 13

2 Trisslotter: Inger Wallin,Stockholm;Mia Strömberg,Södertälje;Bittan Andersson,Oskarström;

VINNARE NATURPLOCKET 13

2 Trisslotter: Mona Fransson,Blattnicksele;Birgitta Svensson,Östra Ljungby;Monica Carlsson,Åseda;

VINNARE SNILLEKLASSIKERN 13

Cash 400:-: Margareta Bergman,Trosa;

VINNARE SNILLEKLASSIKERN 13

Cash 300:-: Birgit Söderberg,Årsta;

VINNARE SNILLEKLASSIKERN 13

Cash 200:-: Christina Lybjörk,Nyköping;

VINNARE KRYSSTRAPPAN 13

2 Trisslotter: R Sjöstrand,Malmö;Cecilia Larsson,Kvänum;Ylva Cerny,Borås;

VINNARE TJUGO FRÅGOR 13

2 Trisslotter: Gerd Lidström,Bureå;Anita Larsson,Vålberg;Marie-Louise Wingborn,Sollebrunn;

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 13

2 Trisslotter: L O Andersson,Handen;Eva Forsberg,Ryssby;Lonnie Olsson,Gunnarskog;Anita Hansen,Förslöv;Susanne Olofson,Linköping;

VINNARE KÄNDISKRYSSET 13

2 Trisslotter: Monica Laurin,Valbo;Marina Karlsson,Västervik;Lars Rödén,Kramfors;

VINNARE ORDPLOCKET 13

2 Trisslotter: Margaretha Lundgren,Älvsbyn;Sonja Johansson,Ljusdal;Jan Engström,Vällingby;

VINNARE LILLA LÄTTA 13

2 Trisslotter: Solweig Lind,Örebro;Karin Karlsson,Kopparberg;Ulla Larsson,Hofors;

VINNARE SIFFERKRYSSET 13

2 Trisslotter: Inger Sahlin,Söderåkra;Birgitta Knutsson,Enskede;Kid Ledström,Alvesta;

 

 

VINNARE HUMORKRYSSET 12

Trisslotter: Sandra Bohm,Linköping;Siv Astorzon,Norrköping;Ulla-Britt Blom,Karlstad;

VINNARE HELT ENKELT 12

Trisslotter: Ingrid Ersdotter,Leksand;Bonitha Klang,Simrishamn;Ralf Sjöberg,Korsnäs;

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 12

Trisslotter: Inger Widart,Munka-Ljungby;Eva Pettersson,Trelleborg;Hans Hallberg,Klippan;

VINNARE FINN FEM FEL 12

Trisslotter: Sven Jönsson,Klippan;Kerstin Nilsson,Bureå;Solveig Köhn,Älandobro;

VINNARE NÖJESKRYSSET201712

Trisslotter: Anne Nordlund,Norrfjärden;Eva Berg,Nybro;Karin Svensson,Hallaröd;

VINNARE CHARLOTTE 12

Trisslotter: Roger Söderqvist,Dalskog;Birgitta Svensson,Östra Ljungby;Eivor Söderström,Skellefteå;

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 12

Trisslotter: Karin Uveborg,Kristinehamn;Ulla-Beth Enmalm Forslund,Björbo;Ingrid Mattsson,Braås;

VINNARE MUSIKMIXEN 12

Trisslotter: Sven-Olof Suneson,Saltsjö-Boo;Inga-Maj Berg,Fengersfors;Kent Grander,Jönköping;

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 12

Trisslotter: Åsa Valtonen,Storvik;Eva Sjöström,Sjöbo;Barbro Henningsson,Vimmerby;

VINNARE NATURPLOCKET 12

Trisslotter: Lars Borg,Göteborg;Thomas Viman,Kungsgården;Margareta Möller,Norrköping;

VINNARE KLURIGA TÅGRESAN 12

Trisslotter: Aina Söderberg,Sandared;Kerstin Sollier,Strömsund;Irene Braunstein,Sölvesborg;Gulli Carlsson,Köping;Eva Karlsson,Hällefors;

VINNARE KRYSSTRAPPAN 12

Trisslotter: Kristina Norberg,Härnösand;Ann Britt Christiansson,Billdal;Britt Enquist,Hässleholm;

VINNARE TJUGO FRÅGOR 12

Trisslotter: B-M Henriksson,Falkenberg;Lena Axelsson,Vessigebro;Inger Goode,Stöde;

VINNARE KÄNDISKRYSSET 12

Trisslotter: Clary Mattsson,Trelleborg;Carina Romell,Varberg;Susan Unger,Segeltorp;

VINNARE ORDPLOCKET 12

Trisslotter: Tommy Sjöstrand,Västerås;Barbro Vesterlund,Härnösand;Lennart Hammar,Gävle;

VINNARE LILLA LÄTTA 12

Trisslotter: Lennart Petersson,Västra Frölunda;Jan Engström,Vällingby;Jeanette Sandén,Göteborg;

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 12

Trisslotter: Elisabeth Ericsson,Mariestad;Margaretha Hjelm,Ängelholm;Gunvor Andersson,Brämhult;Britt Jeppsson,Kristianstad;Ing-Britt Nilsson,Falkenberg;

VINNARE SIFFERKRYSS 12

Trisslotter: Anna-Maj Olofsson,Örnsköldsvik;Ulla Lennartson,Gånghester;Aina Eliasson,Stoby;

 

VINNARE CHARLOTTE ………. 11

2 trisslotter: B-M Gunnarsson, Södra Sandby; Inga Olsson, Herrljunga; A-M Strömberg, Södertälje.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 11

2 trisslotter: Jenny Albertsson, Ljungsarp; Laila Mononen, Kristinehamn; Gertrud Simonsson, Blentarp.

VINNARE FINN FEM FEL 11

2 trisslotter: Kerstin E Larsson, Katrineholm; Irene Palmquist, Kristinehamn; Ronnie Sjöström, Sjöbo.

VINNARE HELT ENKELT 11

2 trisslotter: Sonja Frendberg, Västerås; Arne Nohlberg, Skövde; Anita Olsson, Höganäs.

VINNARE HUMORKRYSSET 11

2 trisslotter: Olle Jansson, Onsala; Kaija Luodelahti, Järfälla; Anne Nordlund, Norrfjärden.

VINNARE KÄNDISKRYSSET 11

2 trisslotter: Siv Karlsson, Munkfors; Eva Lindqvist, Piteå; Ing-Britt Nilsson, Falkenberg.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 11

2 trisslotter: Gulli Carlsson, Köping; Ulla Johansson, Helsingborg; Urban Nygander, Kungsbacka.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 11

2 trisslotter: Lennart Andersson, Kristianstad; Mariann Bolyki, Hallstahammar; Ylva Cerny, Borås.

VINNARE LILLA LÄTTA 11

2 trisslotter: Arne Hagberg, Hedekas; Inger Sjöberg, Alingsås; Gerd Åström, Sollefteå.

VINNARE NÖJESKRYSSET 11

2 trisslotter: Irene Braunstein, Sölvesborg; Anita Larsson, Vålberg; Marianne Lund, Vänersborg.

VINNARE NATURPLOCKET 11

2 trisslotter: Gun Kristensson, Rönnäng; Monica Laurin, Valbo; Ulla Lennartsson, Gånghester.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 11

2 trisslotter: Mary A-son Hildebrand, Eskilstuna; Bonitha Klang, Simrishamn; Lena Wulf, Karlskoga.

VINNARE ORDPLOCKET 11

2 trisslotter: IrÇne Martinsson, Lindome; Aya Unger, Nynäshamn; Vanja Zègner, Filipstad.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 11

2 trisslotter: Ulla-Britt Blom, Karlstad; Kathleen Bomb, Partille; Berit Fransson, Uddevalla; Kent Grander, Jönköping; Evert Jakobsson, Roma Kloster.

VINNARE SHOPPINGMIXEN 11

2 trisslotter: Margaretha Hjelm, Ängelholm; Aina Söderberg, Sandared; Liselotte Åkeson, Visby.

VINNARE SIFFERKRYSSET 11

2 trisslotter: Pia Söderström, Tystberga; Anita Tibblin, Syndbyberg; Laasse Wärnman, Jakobstad, Finland.

VINNARE SNILLEKLASSIKERN 11

1:a pris 400:-: Kerstin Eklöf, Uddevalla.

2:a pris 300:-: Lennart Lindahl, Märsta.

3:e pris 200:-: Åsa Nordström, Näsåker.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 11

2 trisslotter: Maj-Britt Hermansson, Kristianstad; Yvonne Kristoffersson, Brunflo; Anna Schön, Sala.

 

VINNARE CHARLOTTE ………. 10

2 trisslotter: Monica Fridh, Säffle; Britt-Marie Johansson, Arvika; Lillemor Rönnlöf, Norrköping.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 10

2 trisslotter: Karina Larsson, Tyresö; Lena Rångeby, Mölnlycke; Leif Östergren, Tumba.

VINNARE FINN FEM FEL 10

2 trisslotter: Ingvar Brentel, Holmsund; Barbro Carlsson, Hässleholm; Sonja Tagesson, Herrljunga.

VINNARE HELT ENKELT 10

2 trisslotter: Inga Hörnqvist, Munkfors; Inga Ljungkvist, Nässjö; Lilian Norström, Årjäng.

VINNARE HUMORKRYSSET 10

2 trisslotter: Annelis Carlsson, Söderköping; Margareth Carlsson, Hamneda; Berit Vilhelmsson, Knislinge.

VINNARE KÄNDISKRYSSET 10

2 trisslotter: Inga Bergström, Söderköping; Andreas Dufvall, Vetlanda; Rolf Olsson, Visby.

VINNARE KLURIGA TÅGRESAN 10

2 trisslotter: Anita Dahlberg, Västerås; Ulla Malmqvist, Norrköping; Lennart Petersson, Va Frölunda; Ulla Pettersson, Trelleborg; Pierre Rollmar, Vega.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 10

2 trisslotter: M-L Hindersson, Arboga; Birgitta Håkansson, Tystberga; Jeanette Sandén, Göteborg.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 10

2 trisslotter: Ann-Catrine Larsson, Karlstad; Christina Malmqvist, Oxie; Aina Söderberg, Sandared.

VINNARE LILLA LÄTTA 10

2 trisslotter: Christina Johansson, Borås; Lena Karlsson, Staffanstorp; Gullbritt Seaberg, Tranemo.

VINNARE MARSMIXEN 10

2 trisslotter: Siv Karlsson, Munkfors; Gunnel Martinsson, Kristianstad; Anders Weiss, Gävle.

VINNARE NÖJESKRYSSET 10

2 trisslotter: Ann-Britt Alvarsson, Södertälje; Anita Attermalm, Hisings Kärra; Anneli Välja, Glava.

VINNARE NATURPLOCKET 10

2 trisslotter: Anita Hansen, Förslöv; Stefan Hillblom, Grycksbo; Danica Leov, Sollentuna.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 10

2 trisslotter: Rut Erlandsson, Årjäng; Eva Forsberg, Ryssby; Rosemary Wetterstam, Västerås.

VINNARE ORDPLOCKET 10

2 trisslotter: Britta Ledström, Alvesta; Lismarie Nilsson, Piteå; Susann Werner, Helsingborg.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 10

2 trisslotter: Ann-Christin Forsberg, Falkenberg; Christina Nilsson, Kumla; Berit Norlén, Gävle; Sam Qvist, Kolbäck; Denize Rollmar, Järna.

VINNARE SIFFERKRYSSET 10

2 trisslotter: A-C Godlund, Katrineholm; Vanja Jakobsson, Tumba; Britt-Louise Strömberg, Bergeforsen.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 10

2 trisslotter: L.O. Andersson, Handen; Aina Eliasson, Hässleholm; Ann-Charlott Larsson, Åmål.

 

 

VINNARE BOKMIXEN 09

2 trisslotter: Irja Andersson, Västerås; Pernilla Berglund, Gävle; Ulla Johansson, Norrköping.

VINNARE CHARLOTTE ………. 09

2 trisslotter: Stig Alsterved, Lidköping; Elsie Lönneroth, Göteborg; Peter Stålhammar, Karlstad.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 09

2 trisslotter: Birgitta Dellwik, Falun; Monica Fridh, Säffle; Gerd Gustafsson, Götene.

VINNARE FINN FEM FEL 09

2 trisslotter: Gunni Johansson, Lönneberga; Astrid Keskitalo Jysky, Kiruna; Karin Norberg, Tierp.

VINNARE HELT ENKELT 09

2 trisslotter: Ann-Marie Fallgren, Filipstad; Kerstin E Larsson, Katrineholm; Inger Sahlin, Söderåkra.

VINNARE HUMORKRYSSET 09

2 trisslotter: Kim Engdahl, Hägersten; Kalle Fandén, Erikslund; Carina Fredriksson, Järfälla.

VINNARE KÄNDISKRYSSET 09

2 trisslotter: Margareth Carlsson, Hamneda; Annette Lindberg, Hisings-Kärra; Kjell Åhlin, Deve.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 09

2 trisslotter: Susanna Stenström, Lessebo; Ewa Svensson, Åmål; Eira Westergren, Växjö.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 09

2 trisslotter: Allan Gustavsson, Kil; Inger Göransson, Rydebäck; Eivor Söderström, Skellefteå.

VINNARE LILLA LéTTA 09

2 trisslotter: Irene Braunstein, Sölvesborg; Inga-Lill Höglund, Skogås; Maria Wahlström, Norrtälje.

VINNARE NÖJESKRYSSET 09

2 trisslotter: Ingegerd Engström, Arvika; Evoice Jansson, Onsala; Berit Nilsson, Kågeröd.

VINNARE NATURPLOCKET 09

2 trisslotter: Gunnel Haglund, Gnosjö; Carina Nordmark Nilsson, Överkalix; Susan Unger, Segeltorp.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 09

2 trisslotter: Gun Johansson, Hjo; Marita Westerholm, Nyköping; Lasse Wärnman, Jakobstad, Finland.

VINNARE ORDPLOCKET 09

2 trisslotter: Peter Eriksson, Holmsveden; Håkans Svens, Romelanda; Mattias Modd, Rengsjö.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 09

2 trisslotter: Rosita Almsin, Linkping; Marianne Bergman, Karlstad; Laila Mononen, Kristinehamn; Elisabeth Nordin, Torsby; Karin Svensson, Hallaröd.

VINNARE SIFFERKRYSSET 09

2 trisslotter: Mona Görbring, Killeberg; Lennart Hammar, Gävle; Bernie Schultz, Åsenhöga.

VINNARE SNILLEKLASSIKERN 09

1:a pris 400:-: Berit Klasson, Boxholm.

2:a pris 300:-: Jan Alexandersson, Karlskrona.

3:e pris 200:-: Timoti Ellberg, Ystad.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 09

2 trisslotter: Mona Molander, Uddevalla; Berit Sundberg, Hofors; Lisbeth Wettermark, Jönköping.

 

VINNARE CHARLOTTE ………. 08

2 trisslotter: Helena Barrevall, Rossön; Ulla Dahl, Malmö; Barbro Olsson, Visby.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 08

2 trisslotter: Lars-Olof Fredholm, Borlänge; Ing-Lo Färmnell Wattsson, Tingsryd; Maria Österberg, Kungsör.

VINNARE FINN FEM FEL 08

2 trisslotter: Anne-Marie Eriksson, Kumla; Mai-Britt Mass, Sandviken; Lisbeth Wettermark, Jönköping.

VINNARE HELT ENKELT 08

2 trisslotter: Birgitta Bostöm, Kungsbacka; Maj-Britt Svensson, Kristinehamn; Birgitta Söderman, Östhammar.

VINNARE HUMORKRYSSET 08

2 trisslotter: Marianne Viman, Kungsgården; Karin Wänstedt, Åmål; Nils R. Östlund, Uppsala.

VINNARE KäNDISKRYSSET 08

2 trisslotter: L.O. Andersson, Handen; Inger Emlén, Malmberget; Sven-Olof Jönsson, Kalix.

VINNARE KLURIGA TÅGRESAN 08

2 trisslotter: Anita Egeberg, Stockholm; Inger Goode, Stöde; Marianne Lund, Vänersborg; Solvig Nilsson, Mösterås; Birgitta Palm, Linköping.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 08

2 trisslotter: Alexander Dufvall, Vetlanda; Margareta Hillbom, Falun; MariAnne Tunsäter, Färjestaden.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 08

2 trisslotter: M-L Hindersson, Arboga; Inger Nybro, Borlänge; Anders Bälter Nyhuus, Mora.

VINNARE LILLA LÄTTA 08

2 trisslotter: Margit Jansson, Motala; Britt Nilsson, Trelleborg; Kate Roy Svensson, Göteborg.

VINNARE NÖJESKRYSSET 08

2 trisslotter: Solveig Karlsson, Lidköping; Inga-Lill Larsson, Norrala; Aya Unger, Nynäshamn.

VINNARE NATURPLOCKET 08

2 trisslotter: Elisabeth Engerdahl, Ramsele; Inger Göransson, Rydebäck; Thomas Verfå, Boda Kyrkby.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 08

2 trisslotter: Yvonne Kristoffersson, Brunflo; Evy Lööw, Kumla; Åsa Nordström, Näsåker.

VINNARE ORDPLOCKET 08

2 trisslotter: Ann-Marie Bohlin, Johanneshov; Marie-Louise Eriksson, Bengtsfors; G-B Forsberg, Falun.

VINNARE RADIOMIXEN 08

2 trisslotter: Gerd o Mats Lyck, Insjön; Birgitta Svensson, Östra Ljungby; Roger Söderqvist, Dalskog.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 08

2 trisslotter: Ritwa Dahlström, Lycksele; Ulla Holmberg, Växjö; Anita Modd, Rengsjö; Laila Mononen, Kristinehamn; Mikael Wikström, Stockholm.

VINNARE SIFFERKRYSSET 08

2 trisslotter: Hjördis Fyhrlund, Mellbystrand; Christina Jonsson, Sollentuna; G. Ritter, Kalmar.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 08

2 trisslotter: Gunilla Engler, Trelleborg; Kjell Larsson, Kvissleby; Lena Magnusson, Målsryd.

 

VINNARE CHARLOTTE ………. 07

2 trisslotter: Doris Dagander, Nyköping; Alfons Gustavsson, Arboga; Bert Sollenstrand, Ellös.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 07

2 trisslotter: Rosita Almsin, Linköping; Margaretha Johnsson, Sölvesborg; Birgitta Svensson, Östra Ljungby.

VINNARE FINN FEM FEL 07

2 trisslotter: Maria Anlander, Karlskrona; Kerstin o Ingvar Green, Göteborg; Anna-Karin Hallgren, Bollnäs.

VINNARE HELT ENKELT 07

2 trisslotter: Berit Cedervall, Brunflo; Barbro Henningsson, Vimmerby; Gertrud Simonsson, Blentarp.

VINNARE HJÄRTEMIXEN 07

2 trisslotter: Inger Wallin, Stockholm; Harrieth Zetterlund, Strängnäs; Ann-Britt Åström, Robertsfors.

VINNARE HUMORKRYSSET 07

2 trisslotter: L.O. Andersson, Handen; Maritta Gustavsson, Skummeslövsstrand; Hans Hallberg, Klippan.

VINNARE KÄNDISKRYSSET 07

2 trisslotter: Maj-Britt Hermansson, Kristianstad; Berit Nilsson, Kågeröd; Christina o Sten Öberg, Luleå.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 07

2 trisslotter: Johnny Hermansson, Oxelösund; Ulla Britt Renman, Lycksele; Sonja Gunilla Ågren, Säffle.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 07

2 trisslotter: Vaina Bogelid, Gunnarskog; Ingela Johansson, Ulricehamn; Lennart Lindahl, Märsta.

VINNARE LILLA LÄTTA 07

2 trisslotter: Florence Lindell, Trollhättan; Reine Nöjdh, Gävle; Alva Strömbäck, Malung.

VINNARE NÖJESKRYSSET 07

2 trisslotter: Merith Erlandsson, Kvibille; Inga-Lill Berg Johansson, Alingsås; Ulla Kallin, Horndal.

VINNARE NATURPLOCKET 07

2 trisslotter: Hjördis Fyhrlund, Mellbystrand; Birgit Lundholm, Landskrona; Susanne Svensson, Marieholm.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 07

2 trisslotter: Iris Gabrielsson, Frösön; Sonja Gabrielsson, Östersund; IrÇne Garp, Bankeryd.

VINNARE ORDPLOCKET 07

2 trissslotter: Anna Horva, Halmstad; Mona Jansson, Varberg; Britt Ohlsson, Ellös.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 07

2 trisslotter: Siw Edström, Sollefteå; Ann-Charlott Larsson, Åmål; Ingela Lunnehed, Hede; Sven Nilsson, Höganäs; Karin Uveborg, Kristinehamn.

VINNARE SIFFERKRYSSET 07

2 trisslotter: Lisbeth Axelsson, Umeå; Anna-Maj Olofsson, Örnsköldsvik; Barbro Svensson, Deje.

VINNARE SNILLEKRYSSET 07

1:a pris 400:-: Inge Friberg, Broddetorp.

2:a pris 300:-: Christina Lybjörk, Nyköping.

3:e pris 200:-: Kerstin Lindblom, Nyköping.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 07

2 trisslotter: Barbro Carlsson, Hässleholm; Maria Karlsson, Mölndal; Lisbeth Pettersson, Säffle.

 

VINNARE CHARLOTTE ………. 06

2 trisslotter: Kerstin Jansson, Johanneshov; Birgit Jonasson, Lindome; Irene Nilsson, Hillerstorp.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 06

2 trisslotter: Kerstin Berger, Norrköping; Ann Nygren, Motala; Karin Sjöström, Fors.

VINNARE FINN FEM FEL 06

2 trisslotter: Ingvar Andersson, Ludvika; Mona Görbring, Killeberg; Ewy Östergran, Strängnäs.

VINNARE HELT ENKELT 06

2 trissloter: Evy Andersson, Skara; Britt-Marie Berlin, Surte; Gunnel Nilsson, Sundsvall.

VINNARE HUMORKRYSSET 06

2 trisslotter: Doris Agneta Lindström,  Eskilstuna; Lismarie Nilsson, Piteå; Birgitta Palm, Linköping.

VINNARE KÄNDISKRYSSET 06

2 trisslotter: Pernilla Berglund, Gävle; Britt-Louise Strömberg, Bergeforsen; Barbro Vesterlund, Härnösand.

VINNARE KLURIGA TÅGRESAN 06

2 trisslotter: Lars Andersson, Glimåkra; Siw Edström, Sollefteå; Kalle Fandén, Erikslund; Kerstin E Larsson, Katrineholm; Peter Stålhammar, Karlstad.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 06

2 trisslotter: Jöran Johansson, Upplands Väsby; Annelill Klasson, Sandared; Maud Persson, Sveg.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 06

2 trisslotter: Britt-Marie Jonasson, Ekshärad; Ulla-Britt Rubinsson, Fagerhult; Diana Sjöblom, Mariehamn, Åland.

VINNARE LILLA LÄTTA 06

2 trisslotter: Karin Jönsson, Malmö; Camilla Malhammar, Lesjöfors; Anita Modd, Rengsjö.

VINNARE NÖJESKRYSSET 06

2 trisslotter: Bodil Herbertsson, Ljungby; Jan-Erik Swan, Kristinehamn; Louise Viklund, Vistträsk.

VINNARE NATURPLOCKET 06

2 trisslotter: Karin Forsman, Örnsköldsvik; Ing-Britt Persson, Smedjebacken; Ewa Svensson, Åmål.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 06

2 trisslotter: Maj-Britt Eriksson, Uppsala; Totte Pettersson, Färjestaden; Lasse Wärnman, Jakobstad, Finland.

VINNARE ORDPLOCKET 06

2 trisslotter: Birgitta Carlsson, Uppsala; Linda Karlsson, Åkersberga; Lisbeth Price, Åkarp.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 06

2 trisslotter: Anne-Marie Dahl, Varberg; Catarina Johansson, Karlskrona; Ulla Johansson, Norrköping; Anna-Lena Nilsson, Skänninge; Eva Sjöström, Sjöbo.

VINNARE SIFFERKRYSSET 06

2 trisslotter: Ann-Sofie Asplund, Örnsköldsvik; Solvig Nilsson, Mönsterås; Lars-G Söderberg, Tumba.

VINNARE SPORTMIXEN 06

2 trisslotter: Lisbeth Laurila, Sågmyra; Eva Magnusson, Kalmar; Britt Nilsson, Trelleborg.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 06

2 trisslotter: Anders Bälter, Mora; Monika Eriksson, Delsbo; Bernt Hansson, Västerfärnebo.

 

VINNARE BAKMIXEN 05

2 Trisslotter: Ulla-Britt Lindstein, Röbäck; Birgitta Olsson, Ellös; Inger Åhlin, Storvreta.

VINNARE CHARLOTTE ………. 05

2 Trisslotter: Malle Jarnung, Löddeköpinge; Anita Marcusson, Färila; Britta Söderholm, Järpen.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 05

2 Trisslotter: Ing-Marie Brännström, Umeå; Ralf Sjöberg, Korsnäs, Finland; Inger Wallin, Stockholm.

VINNARE FINN FEM FEL 05

2 Trisslotter: Eva Nilsson, Tranås; Åke Nilsson, Trelleborg; Karin Norberg, Tierp.

VINNARE HELT ENKELT 05

2 Trisslotter: Anita Andersson, Skillingaryd; Conny Rosberg, Falkenberg; Bertha Sångberg, Vittsjö.

VINNARE HUMORKRYSSET 05

2 Trisslotter: Christina Andersson, Ånäset; Kristina Blänning, Jönköping; Jan Nilsson, Bureå.

VINNARE KÄNDISKRYSSET 05

2 Trisslotter: Thomas Ahlstrand, Ekerö; Siv Jakobsson, Södertälje; Clary Mattsson, Trelleborg.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 05

2 Trisslotter: Birgit Bild, Markaryd; Anita Ferm Christiansson, Torestorp; Solveig Eliasson, Dingle.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 05

2 Trisslotter: Ruth Olsson, Bromölla; Monica Samuelsson, Ljungskile; Maria Sjöberg, Timrå.

VINNARE LILLA LÄTTA 05

2 Trisslotter: Rosie Ekström, Norrköping; Ann-Christin Rudtoft, Bollnäs; Anna-Lena Sundkvist, Bodafors.

VINNARE NÖJESKRYSSET 05

2 Trisslotter: Jörgen Johansson, Alsterbo; Alexandra Johansson, Rockneby; Berit Schandorff, Kungälv.

VINNARE NATURPLOCKET 05

2 Trisslotter: Birgitta Ek, Fjärås; Agneta Green, Lerum; Solveig Köhn, Älandsbro.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 05

2 Trisslotter: Ulla-Britt Blom, Karlstad; Elaine Olsson, Bollnäs; Stig Åberg, Sandviken.

VINNARE ORDPLOCKET 05

2 Trisslotter: Holger Eriksson, Ekenäs, Finland; Lille-Mor Grahn, Oxelösund; Cecilia Larsson, Kvänum.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 05

2 Trisslotter: Eivor Björk, Löddeköpinge; Inger Karlsson, Färjestaden; Yvonne Kristoffersson, Brunflo; Iréne Sjögren, Gnosjö; Ingrid Söderberg, Sundsbruk.

VINNARE SIFFERKRYSSET 05

2 Trisslotter: Ulla Andersson, Upplands Väsby; Marianne Holgersson, Nacka; Ingela Johansson, Ulricehamn.

VINNARE SNILLEKLASSIKERN 05

1:a pris 400:-: Inge Friberg, Broddetorp.

2.a pris 300:-: Vivan Svensson, Falkenberg.

3.e pris 200:-: Sven-Erik Eriksson, Delsbo.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 05

2 Trisslotter: Roy Johansson, Uddevalla; Catarina Johansson, Karlskrona; Gertrud Simonsson, Blentarp.

 

VINNARE CHARLOTTE ………. 04

2 trisslotter: Christer Erixon, Holmsveden; Britt Johansson, Löddeköpinge; Gun Ohlsson, Kristianstad.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 04

2 trisslotter: Barbro Hall, Trollhättan; Åsa Jonsson, Norrköping; Johan Lidfors, Bergeforsen.

VINNARE FINN FEM FEL 04

2 trisslotter: Eva FranzÄn, Oskarshamn; Stefan Hillblom, Grycksbo; Roland Sjöberg, Timrå.

VINNARE HELT ENKELT 04

2 trisslotter: Pernilla Berglund, Gävle; Eva Franzén, Oskarshamn; Klas Palmér, Västerås.

VINNARE HUMORKRYSSET 04

2 trisslotter: Ingegärd Bergdahl, Vassmolösa; Siv Eriksson, Holmsveden; Anita Nilsson, Ed.

VINNARE KÄNDISKRYSSET 04

2 trisslotter: Ingalill Bergman, Avesta; Irene Imsjö Köllbichler, Hyllinge; Åsa Randling, Hisings Backa.

VINNARE KRYSSFYRAN 04

2 trisslotter: Ulla Elwing, Gislaved; Ann-Marie Hendriksson, Örnsköldsvik; Timo Värjö, Hofors.

VINNARE KONSTMIXEN 04

2 st trisslotter: Ingrid Bjurheim, Skärholmen; Solvig Nilsson, Mönsterås; Lisbeth Wettermark, Jönköping.

VINNARE KLURIGA TÅGRESAN 04

2 trisslotter: Anette Bingström, Vällingby; Vivi-Ann Fransson, Upplands Väsby; Per Gustafsson, Linköping; Ebba Lennartsson, Finspång; Gudrun Tronström, Norrtälje.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 04

2 Trisslotter: Eva Andersson, Skövde; Roland Funke, Karlskoga; Marie-Louise Gryckner, Kinna.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 04

2 trisslotter: Iris Grevllius, Deje; Inger Håkansson, Lomma; Marina Rammus, Tranemo.

VINNARE LILLA LÄTTA 04

2trisslotter: Ulla Andersson, Eskilstuna; Anne-Marie Dahl, Varberg; Hjördis Fyhrlund, Mellbystrand.

VINNARE NÖJESKRYSSET 04

2trisslotter: Eva Björkdahl, Borås; Eva Jansson, Krylbo; Lisbeth Johansson, Gävle.

VINNARE NATURPLOCKET 04

2 trisslotter: Marcus Fridh, Sjöbo; Viviane Sjögren, Tärnsjö; Barbro Vesterlund, Härnösand.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 04

2 trisslotter: Gunnel Björk, Norsjö; Siv Kalm, Sund, Åland; Kicki Nilsson, Landskrona.

VINNARE ORDPLOCKET 04

2 trisslotter: Ing-Britt Nilsson, Falkenberg; Eva Paulsson, Västerås; Kerstin Sjömark, Luleå.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 04

2 trisslotter: Annica Jonsson,  Norsjö; Mattias Modd, Rengsjö; Inger Nord, Falkenberg; Susanne Olofsson, Linköping; Lennart Pettersson, Va: Frölunda.

VINNARE SIFFERKRYSSET 04

2 trisslotter: Birgitta Erlander, Kramfors; Anita Hansen, Förslöv; Lotta Undh, Göteborg.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 04

2 trisslotter: Inger Carlsson, Knislinge; Christina Lindstrand, Sävsjö; Josefin Sörgrind, Västra Frölunda, Lgh 1202.

 

VINNARE CHARLOTTE ………. 03

2 Trisslotter: Marianne Lund, Vänersborg; Arne Nohlberg, Skövde; Rita Wall, Jönköping.

VINNARE ENSAMMA MAMMAN KRYSSET 03

2 Trisslotter: Gunilla andersson, Skoghall; B-M Gunnarsson, Södra Sandby; Monica Laurin, Valbo.

VINNARE FINN FEM FEL 03

2 Trisslotter: Ulla Andersson, Upplands Väsby; Maj-Lis Sandström, Tenala, Finland; Lilian Södergren, Norrtälje.

VINNARE HELT ENKELT 03

2 Trisslotter: Ingvor Johansson, Malmbäck; Gun Källström, Lund; Inger Sahlin, Söderåkra.

VINNARE HUMORKRYSSET 03

2 Trisslotter: Gunnel Dahlberg, Henån; Anne Nordlund, Norrfjärden; Göran Sjögren, Tärnsjö.

VINNARE KÄNDISKRYSSET 03

2 Trisslotter: Siv Eriksson, Holmsveden; Lena Nordström, Löddeköpinge; Ann-Sofi Swing, Älvkarleby.

VINNARE KRYSSTRAPPAN 03

2 Trisslotter: Rosita Almsin, Linköping; Monica Fridh, Växjö; Tommy Gustavsson, Ramdala.

VINNARE LÖSARNAS FOTOKRYSS 03

2 Trisslotter: Ann-Sofie Karlsson, Mörlunda; Margareta R-Pettersson, Luleå; Agneta Wahlund, Gävle.

VINNARE LILLA LÄTTA 03

2 Trisslotter: Birgitta Olofsson, Östersund; Lennart Petersson, Västra Frölunda; Christer Schmidt, Ramdala.

VINNARE NÖJESKRYSSET 03

2 Trisslotter: Tord Andersson, Täby; Britt-Inger Jansson, Hållnäs; Inga Persson, Västerhaninge.

VINNARE NATURPLOCKET 03

2 Trisslotter: Margareth Carlsson, Hamneda; Sven-Olov Jönsson, Kalix; Susanne Wahlin, Motala.

VINNARE NYBÖRJARKRYSSET 03

2 Trisslotter: Solveig Broberg, Strängnäs; Birgitta Persson, Kristinehamn; Peter Stålhammar, Karlstad.

VINNARE ORDPLOCKET 03

2 Trisslotter: Solveig Assarsson, Avesta; Elli-Maj Nylund, Torshälla; Anne-Marie Strid, Viskafors.

VINNARE STORA FAMILJEKRYSSET 03

2 Trisslotter: Camilla Andersson, Hamra; Lorraine Langer, Älvsjö; Ann Norèn, Vara; Maria Westerholm, Nyköping; Renèe Ödmark, Järved.

VINNARE SIFFERKRYSSET 03

2 Trisslotter: Inga-Britt Eriksson, Uppsala; Kjell Åhlin, Deje; Rolf Åsten, Karis, Finland.

VINNARE SNILLEKRYSSET 03

1:a pris 400:-: Hjördis Carlsson, Uddevalla.

2.a pris 300:-: Kerstin Green, Göteborg.

3:e pris 200:-: Sören Wörlèn, Askersund.

VINNARE VINTERMIXEN 03

2 Trisslotter: Madeleine Ebbesson, Hönö; Marianne Eriksson, Hudiksvall; Maritta Gustafsson, Skummeslövsstrand.

VINNARE TJUGO FRÅGOR 03

2 Trisslotter: Ing-Marie Brännström, Umeå; Ingela Johansson, Dalsjöfors; Jörgen Johansson, Alsterbro.

 

 

 


Annons