Så lever prinsessan Sofias ex-pojkvänner idag

Alla har en kärlekshistoria – även vår svenska prinsessa Sofia. Här är hennes tidigare flammor idag!
Alla har en kärlekshistoria – även vår svenska prinsessa Sofia.
Här är hennes tidigare flammor idag!

Under Paradise hotel-säsongen i vilken prinsessan Sofia, 37, medverkade var hon och den andra deltagaren Gregory Nanderöd, 40, ett par. De umgicks även efter det att inspelningen var klar men har idag ingen kontakt.

Se också: Här är kungligheterna som tar modebranschen med storm
1:17

Efter reklamen: Se också: Här är kungligheterna som tar modebranschen med storm

(1:17)

Slå på ljud

– Jag förstår att prinsen blev kär i henne, har han tidigare sagt till Svensk Damtidning.

Idag bor Gregory Nanderöd i Uddevalla med de tre barnen Neo, Nova och Jason. Gregory Nanderöd driver också byggföretaget More Value.

Här är svenska prinsessornas ex-pojkvänner idag

”Nu är vi igång! Ett nystartat bygg- och industriföretag med sitt säte i Ljungskile! Vi kommer jobba mycket mot den privata sektorn men även bygga i egen regi! Behöver ni som företagare hjälp med bemanning, så kommer vi givetvis att ställa upp så mycket det går!”, står det på företagets hemsida.

Prinsessan Sofia och Gregory Nanderöd under Paradise hotels efterfest på Café Opera i Stockholm 2005.

Prinsessan Sofia och Gregory Nanderöd under Paradise hotels efterfest på Café Opera i Stockholm 2005.

Romansen som blev en livslång vänskap

I samma säsong deltog också kändisfrisören Marwan ”Marre” Hitti, 47, och även han och prinsessan Sofia hade en liten flört under programmet. Och det som en gång började med en romantisk dejt slutade upp i en livslång vänskap. Marwan ”Marre” Hitti och prinsessan är nämligen fortsatt goda vänner än idag, och inte nog med det han är även hennes hovfrisör. Inför bröllopet med prins Carl Philip var det faktiskt så att Paradise hotel-vännen fick det prestigefyllda uppdraget att göra Sofias håruppsättning. Han var även på plats under vigseln och festen efteråt.

Prinsessan Sofias goda vän Marre och hans fru Marcella var på plats under det kungliga bröllopet.

Prinsessan Sofias goda vän Marre och hans fru Marcella var på plats under det kungliga bröllopet.

Prinsessan Sofias hemliga kärleksliv

Förutom prinsessans Sofias flirtar i Paradise hotel där i början på 00-talet finns det uppgifter om att hon hade en pojkvän när hon bodde i USA och i New York, men mannens identitet är ännu okänd. Vad gäller tidigare partners och kärleksliv är prinsessan väldigt privat, och håller sådant helst hemligt.

Foto: TT/Instagram